Onkologia weterynaryjna

Obecne statystyki mówią Nam, że ponad połowa pacjentów geriatrycznych zachoruje na nowotwór. Biorąc pod uwagę wzrost zachorowań Naszych czworonożnych pacjentów na choroby onkologiczne oraz prężnie rozwijającą się tę dziedzinę medycyny weterynaryjnej, wychodzimy na przeciw oczekiwaniom opiekunów i świadczymy specjalistyczne usługi z dziedziny onkologii. Wiemy jak ważne jest wczesne postępowanie w takich przypadkach dlatego w Naszej Przychodni możecie Państwo liczyć na skuteczną i szybką diagnostykę oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Bardzo często niezbędnym elementem diagnostyki pacjenta onkologicznego jest diagnostyka obrazowa  – Nasi specjaliści z dziedziny onkologii wykonają u Państwa zwierzęcia USG jamy brzusznej, klatki piersiowej lub drobnych struktur szyi. Niejednokrotnie pacjent wymaga bardziej zaawansowanej diagnostyki – na miejscu wykonujemy badanie tomografem komputerowym lub rezonansem magnetycznym. Wykonujemy także wszelkiego rodzaju biopsje – skóry, węzłów chłonnych, tarczycy, narządów wewnętrznych jak śledziona i wątroba oraz zmian zlokalizowanych na terenie klatki piersiowej. W przypadkach niezwykle pilnych wykonujemy wstępną ocenę cytologiczną na miejscu aby móc jak najszybciej pomóc potrzebującemu pacjentowi.

Podstawową metodą leczenia większości nowotworów jest chirurgia. Dzięki Naszym specjalistom z tej dziedziny wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii onkologicznej, od podstawowych zabiegów usuwania guzów skórnych aż po te bardziej skomplikowane jak np. chirurgia głowy i klatki piersiowej.

Stosujemy chemioterapię jako podstawową metodę leczenia np. w przypadku chłoniaków czy białaczek jak i chemioterapię uzupełniającą po zabiegach chirurgicznych w przypadku nowotworów o wysokim potencjale do dawania przerzutów. W niektórych przypadkach wdrażamy także chemioterapię metronomiczną, czyli niskozdawkową, która jest podawana w formie tabletek doustnych przez właściciela w domu.

Zdajemy sobie sprawę, że moment tak ciężkiej diagnozy jest trudny ale nowotwór u psów i kotów nie zawsze oznacza wyrok. Wczesne wykrycie choroby nowotworowej umożliwia wdrożenie właściwego postępowania, które będzie miało na celu wyleczenie pacjenta lub wydłużenie jego życia. Naszym pacjentom zapewniamy leczenie według najnowszej i aktualnej wiedzy a także indywidualne podejście do każdego zwierzęcia.

Zarezerwuj wizytę

Nasze usługi:

  • Konsultacje onkologiczne,
  • chemioterapia,
  • elektrochemioterapia (ECT),
  • terapia celowana,
  • biopsje narządów,
  • chirurgia onkologiczna,
  • zaawansowana diagnostyka obrazowa
Onkologia weterynaryjna