Chirurgia

szeroki zakres zabiegów chirurgicznych:

Zabiegi na jamie brzusznej
Zabiegi na klatce piersiowej
Zabiegi ortopedyczne
Zabiegi kręgosłupa – galeria
Metoda PRP (osocze bogato płytkowe)
Terapia czynnikami wzrostowymi jest stosowana w leczeniu patologii ścięgien i więzadeł – szczególnie w ich naderwaniach i zerwaniach, które są następstwem długotrwałej tendinozy.

PRP (Platelet Rich Plasma) czyli osocze bogato płytkowe zawiera wielokrotnie zwiększone zagęszczenie czynników wzrostu w porównaniu ze zwykłą krwią. Metoda podania PRP polega na pobraniu krwi własnej pacjenta do sterylnego zestawu jednorazowego użytku, który służy do separacji koncentratu płytkowego. Koncentrat taki przygotowuje się w czasie kilkunastu minut przy pomocy specjalnego pojemnika i specjalnej wirówki, a następnie wstrzykuje się go do uszkodzonego ścięgna/więzadła, które jest wielokrotnie nakłuwane celem rozkrwawienia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjent może opuścić klinikę zaraz po zabiegu. Skuteczność procedury jest bardzo wysoka – oceniana na ponad 90%; kluczowym elementem jest badanie kliniczne pacjenta oraz badanie RTG, które pozwalają na właściwe zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu.

Terapia regeneracyjna IRAP

Terapia Orthokine®vet irap to sprawdzona i poparta badaniami bezpieczna metoda leczenia. W metodzie tej powstrzymujące zapalenie substancje pozyskuje się bezpośrednio z krwi leczonego zwierzęcia przez zastosowanie opatentowanych technik. Celem terapii jest interwencja bezpośrednio w źródło zapalenia.

Terapia stosowana przy:

  • Stanach zapalnych stawów
  • Zwyrodnieniach stawów i kręgosłupa
  • Problemach ze zmniejszonym zakresem ruchu w stawach
  • Zespole ogona końskiego oraz dyskopatii
  • Dysplazji stawów

Dowiedz się więcej na www.orthokinevet.pl

zdjecie22

Galerie